Hakkımızda

Kimlik

Sevgili Dostlar,

Futbol sizin için hala bir oyunsa,
Spor deyince akan sular duruyorsa,
Adil oyun, adil rekabet diyorsanız
Hemen söyleyelim
Doğru yerdesiniz..

 

PlaySpor bu idealler etrafında birleşen bir arkadaş grubu tarafından kuruldu..

Sizlerin de katkısıyla sağlam ve güçlü adımlarla hedeflerine doğru yol alıyor…

Bu özel yolculuğumuzda bizleri yalnız bırakmadığınız için, şimdiden teşekkür ederiz…

Lokasyon

Şirket merkezi İstanbul Kabataş’ta olan PlaySpor bir adet modern televizyon stüdyosu (Halit Kıvanç Stüdyosu), bir virtual platform ve bir de Green Box stüdyosunda içerik üretmeye 21 Şubat 2020 Cuma günü başladı.

İlk yayın ünlü teknik direktör Aykut Kocaman ve Okay Karacan tarafından yapıldı.

Kanal sporun her dalı üzerine canlı haber ve yorum programları üretiyor.

Süper Lig, İngiltere Premier Ligi, La Liga, Bundesliga, Serie A, Euroleague, NBA, E-Spor ve Formula 1 başta olmak üzere, Dünya Sporu, PlaySpor’da ana içerik konularını oluşturuyor.

Playspor

Okay Karacan futbol tutkusunu ve spor aklını yayıncılıkla birleştiriyor, tüm birikimiyle beraber Play Spor programlarına yansıtıyor.

Orkun Yazgan habercilik ve kulüp iletişimi tecrübesiyle, futbol sektörü ile izleyici arasında köprü oluşturuyor.

Melih Gümüşbıçak yıllara dayanan deneyimiyle maçları yerinde analiz edip, özel konuklarıyla hayata dair alanlarda dolaşıyor.

Mustafa Tunçdemir iş dünyasındaki birikimiyle PlaySpor’un marka yönetimini yapıyor. Farklı sektör ve yatırım alanlarında yeni iş fırsatları yaratarak, markanın gelişimine katkı sağlıyor.

Katkıda Bulunanlar

Ekonomi gazetecisi, iletişimci Ceyhun Kuburlu spor ekonomisini verilerle ve rakamlarla anlatıyor.

Necil Ülgen, Ilgaz Çınar, Serdar Sarıdağ, Volkan Demir, Erman Özgür, Sonat Göksel, Mehmet Özcan, Burhan Can Terzi, Hasan Bek, Ersin Sezer gibi isimlerin de aralarında bulunduğu bir çok gazeteci ve yorumcu PlaySpor yayınlarına konuk oluyor, bilgi ve birikimlerini izleyicilerimizle paylaşıyor.

Splora Yeni Nesil Bakış

PlaySpor spor içeriklerinin dışında; tarih, sinema, gezi, müzik, yeme içme kültürü gibi başlıklarda da, özel konuları işinin ehli isimlerle ekranlara taşıyan bir dijital medya platformu

Sevgili Dostlar

Futbol sizin için hala bir oyunsa,
Spor deyince akan sular duruyorsa,
Adil oyun, adil rekabet diyorsanız
Hemen söyleyelim
Doğru yerdesiniz..

Orkun Yazgan
Galatasaray Lisesi ve ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Orkun Yazgan, NTV’de başladığı televizyon haberciliği kariyerine siyaset ve diplomasi muhabiri olarak ATV’de devam etti.
2003-2005 yılları arasında TV8 İtalya Temsilcisi olarak Milano’da çalıştı.
Daha sonra CNN TÜRK’e geçti ve sabah kuşağı Yeni Gün programını Ece Üner ile birlikte hazırlayıp sundu.
2009-2014 yılları arasında Fenerbahçe SK Kurumsal İletişim Direktörü ve Profesyonel Futbol Takımı Medya Sorumlusu olarak görev yaptı.
2015-2018 yıllarında Saran Group Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapan Yazgan Radyospor’da “Başka Futbol Yok” programını sundu. Grubun spor televizyonu S Sport’un kuruluşunda yer aldı.
2018 yılında TR Haber kanalında sunucu olarak kısa bir süre görev aldı. Sporx TV’de Futbol Masası isimli bir program yaptı.
2019-2020 sezonunda Konyaspor’un Kurumsal İletişim İstanbul Temsilcisi olarak görev yaptı.Aynı zamanda bir müzisyen olan Orkun Yazgan, 2000 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Yorgunum Anla” adlı parçayla Türkiye’yi Grup SOS’un (Sühan Ayhan-Orkun Yazgan-Selim Öncel) bir üyesi olarak Pınar Ayhan ile birlikte temsil etti.
İngilizce, Fransızca ve orta derecede İtalyanca bilen Yazgan iki kız çocuğu babasıdır.

Melih Gümüşbıçak

10 Ağustos 1968 tarhinde Ankara’da doğdu. Sırasıyla Demetevler İlkokulu, Demetevler Ortaokulu, 50. Yıl Lisesi’ni bitirdi. 1985 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ( Mekteb-i Mülkiye ) İktisat Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Bu süre içerisinde Ankara Şekerspor, Şekerbank, Mülkiyespor gibi takımlarda futbol oynadı. Çeşitli yaş guruplarında ve lise takımıyla birlikte Türkiye Şampiyonlukları ve dereceleri var. Ayrıca formasını giydiğ Genç Milli Takımla 1985 yılında Fransa’da ki Uluslararası Kadetler Turnuvası’nda şampiyonluk yaşadı. Üniversiteyi bitirdikten sonra 1992 yılında TRT Haber Dairesi Başkanlığı Spor Haberleri Müdürlüğü’nde Spor Spikeri olarak işe başladı. 1994 Ağustos-1995 Kasım tarihleri arasında Yedek Subay olarak Erzurum’da vatani görevini yaptı ve TRT’ye geri döndü. 1996 Şubat’ında Kanal D’ye transfer oldu ve İstanbul’da yaşamaya başladı. Aynı yılın Ekim Ayında Show Tv’ye transfer oldu. 1997 yılında Elif Yazıcı ile evlendi. Bora ve Mert adında iki erkek çocuk babası. Türkiye Gazeteciler cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi meslek kuruluşlarına üye ve çeşitli dönemlerde yönetim kurullarında görev yaptı. TRT, Kanal D, Show Tv, Cine 5, Skyturk, Skyturk 360, 360 ve Lig Tv gibi kuruluşlarda Spiker, sunucu, programcı, spor müdürü ve koordinatör olarak görev yaptı. Bu süre zarfında Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nde “Spor Medyasının Kitleleri Etkileme Gücünün İncelenmesi: Canlı Maç Anlatıcıları Örneği” adlı tezi ile Yüksek Lisansını tamamladı ve aynı okulda Medya ve İletişim, Diksiyon ve Fonetik gibi dersler vermeye devam ediyor. Özel Sektör ve kamu kuruluşlarına eğitim, organizasyon ve prodüksiyon hizmeti veren İmece Medya Ltd. Şti.’nin sahibi de olan Gümüşbıçak, yeni akım medyanın dijitale kayması ile yayın hayatına başlayan Türkiye’nin yeni spor haber, program ve içerik üretim platformu PlaySpor’un da kurucu ortaklarındandır.

Özellikle futbol ve basketbol olmak üzere tenis, yüzme, kara ve sudaki motor sporları gibi farklı branşlarda üç binden fazla canlı maç ve yarış anlatan Melih Gümüşbıçak, aralarında Spor Stüdyosu, 2. Lig Dosyası, Spor Sayfası, Televole, Futbol Gündemi, 21, Devler Sahnesi, Avrupa Ligi, Rüzgar gibi geçti, GurMelih, Evde Maç Keyfi gibi spor haber, program ve belgesel gibi onlarca farklı formattaki programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır.

Okay Karacan
Okay Karacan 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise eğitiminin ardından 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. 1992 yılında TRT’ye sınavla Spor Spikeri olarak girdi. Dört yıl boyunca Dünya ve Avrupa organizasyonlarında görev aldı. Bilhassa organizasyonların işleyişindeki iktisadi yapı ve temalara ilgi duydu. 1996’da NTV’nin ilk kuruluş kadrosunda görev alıp bir çok ulusal ve uluslararası organizasyonlarda anlatıcı ve programcı olarak görev yaptı. Mesleki yaşantısına burada 2007 yılına kadar devam ettikten sonra Habertürk ve 24 kanallarında yöneticilik yaptı. Digitürk ve TRT’ye yapımcı olarak kısa belgeseller, hikaye tadında programlar çekti. İstanbul’da yedi yıl düzenlenen Formula 1’in Türkiye’ye gelmesinde önemli katkısı bulunuyor. 2004 yılında yayınlanan “Bir At Kestanesi Hikayesi” kitabıyla İstanbul’da 32 senede değişen çevreyi Dünya Kupası hikayelerinin içine harmanlayarak anlattı. Büyük Kulüp olarak bilinen Beyoğlu’ndaki Cercle D’Orient ve içinde bulunan sinemaların tarihini anlatan “Grand Pera “ belgeselinin yapımcısıdır. Okay Karacan ayrıca 8 bölümden oluşan “AŞK ALTI HARF” dizi belgeselinin yapımcısı olarak Anadolu’da kulüplerine sadakatle bağlı taraftarları ve tutkularını anlattı. Orta Çağ Avrupa Tarihi, Yakın dönem Osmanlı İktisat tarihi üzerine çalışmalar yapıyor. Evli iki kız çocuk babası olan Okay Karacan halen İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi (AUZEF) Sosyoloji Bölümü ikinci sınıf öğrencisidir.

Mustafa Tunçdemir
1992 yılında Van’ da doğdu. Orta ve Lise eğitiminin ardından
2016 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Henüz öğrenciyken 2014 yılında dönemin ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olan 3.boğaz köprüsü inşaatının kule yapımı aşamasında çalışmalarda yer alan sayılı öğrenciler arasında yer aldı.
2016 yılında üniversiteden mezun olup Lotus Mimarlık Mühendislik İnşaat şirketini kurdu. 2016-2020 yılları arasında İstanbul Arnavutköy ve Kadıköy ilçelerinde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında inşaatlar yaptı. Eğitim ve Tekstil sektöründe iş ortaklıkları geliştirerek inşaat, eğitim ve tekstil alanlarında iş faliyetlerini geliştirdi.

Spora olan ilgisi ve aktif çalışma kimliği ile genç yaşında dikkatleri çeken Tunçdemir , Genel Kurul üyesi olduğu Fenerbahçe SK paydaşında kurulan bir takım derneklerde çalışma faliyetlerinde bulunarak yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Türkiye’nin önde gelen spor habercileri ve spor yayıncılığının duayenleri arasında yer alan 3 özel isim ile birlikte Play Spor Dijital Medya Kanalını kurdu.
Çağın ve ülkemizin gerisinde duramadığı ve ana akım medyanın kendine yeni bir yer bulduğu internet ve youtube yayıncılığı üzerine kurulan Play Spor markasını gerek yurt içi gerekse yurt dışında tanıtıp ve geliştirmek için markanın tekstil ürünlerinide çıkarmayı hedefleyen Tunçdemir geniş ve yenilikçi vizyonuyla çalışmalarına devam etmektedir.

Youtube Playspor

Yayınlarımızı youtube kanalımızdan takip edebilir, değerli yorumlarınızla sizler de yeni nesil yayıncılığımızın bir parçası olabilirsiniz

Twitter Playspor

Twitter üzerinden an be an spor nabzı tutmaya be ne dersiniz ?
yorum ve paylaşımlarınızla sizleri aramıza bekliyoruz

İnstagram Playspor

Resimsel duyuru ve paylaşımlarımız la sporun gündemini sıcak tutuyoruz, Siz de bu heyecana ortak olum

X